Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kodowanie - dużo fajnych opisów z zdjęciami i filmikami

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No więc lc 17,0 i u mnie działa kierunek i corner. Aż dziwne krzynol ze u Ciebie nie działa.

    Ja mam midline i ruszylo.

    Za to sterowanie footwellów nie działa dalej, zrobiłem reset aku, nic to nie dało.
    Moje 1.6 MPI BSE

    Komentarz


    • u mnie działa, a chcę aby nie działało i się nie da wyłączyć tego
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
        u mnie działa, a chcę aby nie działało i się nie da wyłączyć tego
        Ja też chcę to wyłączyć i
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • A to u mnie nie działało ale już działa ;D
          Moje 1.6 MPI BSE

          Komentarz


          • właśnie chyba tak jest, że nowsze sterowiki mają to permanentnie włączone
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • To jeszcze kwestia nieszczęsnych footwell ale chyba okleje folia lampki i będzie ciemnej i problem się rozwiąże..
              Moje 1.6 MPI BSE

              Komentarz


              • Cześć, ostatnio na spocie próbowaliśmy zakodować w aucie regulator świateł i podświetlenia deski rozdzielczej(dimmer switch)-niestety się nie udało. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, gdzie powinienem tego szukać w VCDS'ie ? Dzięki

                Komentarz


                • witam Mam Octavie 2fl 2009r i nie moge wlaczyc Stylu amerykańskiego zeby kierunki sie palily , mysle nad zmiana bordnetz'a ale nie mam pojecia na jaki numer zmienic by to obslugiwał ... pomoże ktos ?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez srubox Zobacz wpis
                    nie moge wlaczyc Stylu amerykańskiego zeby kierunki sie palily
                    Tryb amerykański to włączone tylko światła postojowe lub dzienne bez tylnych.

                    Poza tym świecące się cały czas kierunki będą przyciągały panów w niebieskich mundurach. Osobiście nie polecam takiego rozwiązania.

                    Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

                    Komentarz


                    • Na niemieckiej stronie znalazłem następujące kodowanie:
                      Pomoże ktoś co można tak zakodować ?
                      Domyslam się że to coś z dzwiękiem/sygnalizacją alarmu... Quittierungston beim ver- und entriegeln des Fahrzeuges - US Style

                      Im Bordnetzsteuergerät haben Sie die Möglichkeit beim Skoda Octavia II 1Z die DWA (Diebstahlwarnanlage) beim schärfen (zusperren / entsperren) mit dem Horn zu quittieren



                      Folgende Codierung ist anzuwenden:
                      1. STG 09 (Bordnetz) auswählen
                      2. STG Lange Codierung -> Funktion 07
                      3. Byte 5
                      4. Bit 1 aktivieren
                      5. Bit 4 aktivieren

                        Zusätzlich möglich:

                        „DWA-Quitt.“ im Maxi-Dot-Komfortmenü sichtbar machen: (von Skoda serienmäßig ausgeblendet)
                      6. Byte 5
                      7. Bit 2 deaktivieren

                        Alarm-Zeitverzögerung bei manuellem entriegeln deaktivieren
                      8. Byte 5
                      9. Bit 6 deaktivieren

                      Czy jest mi w stanie ktoś napisać co to za kodowanie ??
                      Jak bym nie tłumaczył to i tak niewiem o co chodzi
                      Dzięki za podpowiedzi

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
                        Poza tym świecące się cały czas kierunki będą przyciągały panów w niebieskich mundurach. Osobiście nie polecam takiego rozwiązania.
                        Włączyłem jednemu w Passacie i po około dwóch tygodniach wyłączyłem właśnie z tego powodu.
                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez wojtasmazi Zobacz wpis
                          Na niemieckiej stronie znalazłem następujące kodowanie:
                          Pomoże ktoś co można tak zakodować ?
                          Domyslam się że to coś z dzwiękiem/sygnalizacją alarmu... Quittierungston beim ver- und entriegeln des Fahrzeuges - US Style

                          Im Bordnetzsteuergerät haben Sie die Möglichkeit beim Skoda Octavia II 1Z die DWA (Diebstahlwarnanlage) beim schärfen (zusperren / entsperren) mit dem Horn zu quittieren



                          Folgende Codierung ist anzuwenden:[LIST=1][*]STG 09 (Bordnetz) auswählen[*]STG Lange Codierung -> Funktion 07[*]Byte 5[*]Bit 1 aktivieren[*]Bit 4 aktivieren
                          Potwierdzenie klaksonem otwarcia i zamknięcia samochodu.

                          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                          ​​​
                          Grzegorz

                          Moja Ambitna Czarnula

                          Komentarz


                          • Mam pytanie: w którym dokładnie momencie włączają wam się światła CH w O2?
                            Czy CH powinny działać dopiero po zamknięciu drzwi, aktywacji centralnego/alarmu i włączniku światłem na AUTO?
                            Bo u mnie startują (lub wieczorem) zostają od razu (mijania) po wyłączeniu stacyjki w pozycje OFF. Niezbyt to fajne, bo siedząc w aucie albo robiąc coś przy nim one już świecą gdy tylko wyłączę stacyjkę.

                            Komentarz


                            • U mnie włączają się w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki pod warunkiem ,że jest dostatecznie ciemno. Po wyłączeniu zapłonu i gdy wyłącznik jest w pozycji auto świecą się jedynie pozycyjne. Światła CLH mam ustawione na halogenach przeciwmgielnych.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis

                                Potwierdzenie klaksonem otwarcia i zamknięcia samochodu.

                                Aktualnie mam tak ze jak zamknę auto to mam jakimś tam dźwięk wydobywaa sie z głosniczka. I mruaja raz / dwa razy awaryjne. Jeśli zamknę z pilota a któreś drzwi są niedomknięte to migną awaryjne ale dzwięk się nie wydobywa.
                                Czy przy ustawieniu tego klalsonu też jest taka zależność ?? Jak długi jest ten dźwięk klaksonu ?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                                  U mnie włączają się w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki pod warunkiem ,że jest dostatecznie ciemno. Po wyłączeniu zapłonu i gdy wyłącznik jest w pozycji auto świecą się jedynie pozycyjne. Światła CLH mam ustawione na halogenach przeciwmgielnych.
                                  Czyli przy założeniu, że jest ciemno, to CH zawsze się włączają gdy wyciągniemy kluczyk ze stacyjki?
                                  Nie można ustawić by zapalały się w momencie zazbrojenia centralnego/alarmu?

                                  Komentarz


                                  • Jeśli jest ciemno i włącznik jest w pozycji "auto". W sumie to wystarczy nie wyciągać kluczyka ze stacyjki w sytuacji kiedy jeszcze coś robisz w samochodzie i funkcjonalność podobna do tej jak gdyby miały włączać się w momencie zamknięcia centralnego . Z drugiej strony w teorii światła CH powinny się już palić w momencie jak wychodzisz z samochodu więc jest chyba ok .

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                                      ........wystarczy nie wyciągać kluczyka ze stacyjki
                                      tylko u mnie włączają się od razu gdy stacyjkę przekręcę w OFF (a kluczyk ciągle jest w środku). Nawet nie idzie na parkingu posiedzieć bez świateł - rażą innych. A jak mam stacyjkę w ON to świecą jeszcze mijania. Więc tak czy siak, świecą mi mijania.
                                      Czy tak samom Wam działają w pozycji AUTO?

                                      Komentarz


                                      • To faktycznie bez sensu. Ja mam polifta Ty chyba przed wiec widocznie stąd ta różnica. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto też ma przedlifta.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                                          To faktycznie bez sensu. Ja mam polifta Ty chyba przed ..........
                                          Tak mam 2005 więc przed liftem.

                                          Komentarz


                                          • Małe sprostowanie CH zapala się nie po wyjęciu kluczyka a przy otwarciu drzwi przeważnie te czynności robię w jednym czasie i to mnie zmylilo

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                                              ........a przy otwarciu drzwi
                                              I masz włącznik świateł na AUTO?
                                              A kiedy załączają się światła dzienne ( w dzień) czy mijania (w nocy)? - kiedy przekręcisz kluczyk w pozycję ON, czy kiedy odpalisz silnik?

                                              Komentarz


                                              • Kiedy włącznik jest na auto światła startują momencie przekręcenia kluczyka a nie po odpaleniu on niestety .

                                                Komentarz


                                                • 15 lat temu w starym escorcie miałem już zrobione, że światła załączałem przekaźnikiem automatycznie, jak było ładowanie akumulatora - by oszczędzać aku i nie świecić światłami na postoju gdy stacyjka na ON (bez odpalonego silnika). Szkoda, że SKODA w O2 o tym nie pomyślała.
                                                  Coś zrobione ale nie do końca przemyślane.

                                                  Komentarz


                                                  • Nawet w poczciwym Seicento było to rozwiązane tak ,że stacyjka w momencie przekręcenia w pozycje rozruchu odcinała (fizycznie stykiem) obwody wszystkich zbędnych odbiorników i po zapaleniu samochodu i powrocie kluczyka na ON wszystko wracało. Genialne w swojej prostocie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X